top of page

Українці – велика нація, силою духу якої сьогодні захоплюється весь світ. Після революції гідності, після тих випробувань, які цьогоріч випали на долю нашого народу, у серцях мільйонів українців не вмирає віра в те, що ми все-таки житимемо по іншому, по-європейськи, у добробуті й під мирним небом. А ще у них – біль утрат і скорбота за загиблими героями. А ще – гіркота і розпач від розуміння того, що на сході України під кулями терористів, під прицілом найманців і бандитів опинилися українські діти. У більшості з них не буде справжніх канікул – яскравих, безтурботних, щасливих….

 

Та в силі можновладців змінити стан речей і подарувати цим дітям хоча б шматочок справжнього літа! Ось чому міська влада Рівного підтримала ідею міської «Просвіти» і запросила школярів з Луганська на відпочинок до нашого міста.

 

На залізничному вокзалі гостей – одинадцятьох дітей та двох супроводжуючих – зустрічали начальник управління освіти Рівненського міськвиконкому Василь Харковець, заступник начальника управління освіти Катерина Сичик, головний спеціаліст управління освіти Людмила Грекул, директор санаторно-оздоровчого комплексу «Електронік-Рівне» Володимир Гершун, вихователі санаторію. А ще на дітей чекав справжній сюрприз – патріотичний флешмоб від вихованців Рівненського економіко-правового ліцею, футболки з надписом «Рівне і Луганськ – разом!» у подарунок та щирі обійми ровесників. В очах дорослих – сльози, на обличчях дітей – щасливі усмішки, – ось таку картину зафіксували фотооб’єктиви місцевої преси.

 

Після неофіційної зустрічі гості з Луганська поїхали в СОК «Електронік-Рівне» – один з найкращих оздоровчих закладів Рівненщини. Упродовж 11 днів для них було запропоновано увесь спектр оздоровчих процедур: ЛФК, галокліматотерапія, масаж, інгаляції, світлолікування, електролікування, аромотерапія, фіточаї.

 

Діти жили справжнім табірним життям: ходили на дискотеки, брали участь в різноманітних конкурсах. Так Єгор Кудаєв здобув титул «Містер Електронік». Увесь другий загін, у якому перебували наші гості, підтримував юнака з Луганська: разом розучували пісні, готували танець. До речі, для луганчан співав відомий рівненський гурт «Ot vinta».

 

Чудова природа рівненського Полісся, напоєне силою соснового лісу повітря, турбота дорослих, конкурси, концерти, екскурсії, розваги, зустрічі з цікавими людьми – кожен день наших гостей був розписаний по хвилинах. Діти побували в Дубенському і в Луцькому замках, в Почаївському монастирі, відвідали легендарну «бандерівську столицю» – місто Львів, порозважалися в боулінгу і на ковзанці, спробували смаколиків на Святі хліба. Для гостей з Луганська було організовано зустріч із архієпископом Рівненським і Острозьким Іларіоном (УПЦ КП) та Оленою Медведєвою, письменницею, авторкою унікальних книг із шкіри, соломи, бурштину, мережива, дерева, а також вишитого Кобзаря.

 

Для школярів проведено екскурсії по місту, в музеї-бібліотеці «Просвіта Рівненщини» та в музеї бурштину.

 

Найцікавіші, найурочистіші, найбільш хвилюючі моменти усіх заходів залишаться на світлинах та у відеосюжетах, які подарували для гостей з Луганська методисти з Рівненського навчального інформаційно-інноваційного центру.

 

Найбільшу увагу дітям з Луганська приділяли рівненські просвітяни. На думку Катерини Сичик, голови міського об’єднання товариства «Просвіта» ім. Т. Шевченка, духовне єднання із українцями зі східних областей – це запорука соборності нашої держави.

 

Перед від’їздом діти зустрілися із міським головою Володимиром Хомком. На згадку про наше місто мер подарував усім гостям вишиванки.

 

Насамкінець діти і дорослі обмінялися телефонами, електронними адресами, додалися один одному в соціальних мережах. Перед від’їздом ніхто не казав: «Прощавайте!». Усі говорили: «До нових зустрічей!». На щастя,  діти щиро вірять у те, що зустрінуться з організаторами цієї поїздки та своїми ровесниками з Рівного на луганській землі, під мирним небом, в єдиній країні.

bottom of page